HSV 15-1 wint moeizaam van Kennemers 15-1

1 oktober 2017

Vandaag mocht de koppositie worden verdedigd tegen Kennemers 15-1. De club die vooral bekend is vanwege het feit dat Rafael van der Vaart bij de Kennemers zijn voetbalcarrière is gestart. Het naast het complex gelegen woonwagenkamp, waar hij is opgegroeid, oogt dan ook als een soort voetbal-relikwie. Ook Kennemers had hun eerste competitiewedstrijd gewonnen, dus deze wedstrijd zou een goede graadmeter kunnen vormen voor de krachtsverhoudingen dit seizoen. Onder leiding van een piepjonge KNVB-arbiter (speler van KFC onder 16) ging de wedstrijd van start. Coach Martijn had een paar tactische omzettingen doorgevoerd in de opstelling en de fans waren zeer benieuwd hoe dit zou uitpakken. Ondanks het feit dat onze helden niet erg best uit de startblokken kwamen, was al snel duidelijk dat van deze tegenstander niet verloren zou hoeven worden. Maar bij de eerste aanval die in de buurt van Mika kwam, stond de spits volledig ongedekt voor de goal en mocht hij de 1-0 op het scorebord zetten. Een tegenvaller die niet veel veranderde aan de veldverhoudingen. HSV bleef het spel domineren maar was zeer slordig in de passing en de afwerking. Ondanks het harde werken van de mannen was het spel geen schim van het soms oogstrelende voetbal van vorige week. Achteraf werd aangegeven dat veld nogal hard was en dit soms rare effecten op de bal. Dat zal ongetwijfeld zo zijn, maar ook bij de 2-0 mocht de spits van de Kennemers ongehinderd de bal in het doel schieten en dat heeft niets met de kwaliteit van het veld te maken en alles met positiespel… Overigens was dit de tweede aanval die in de buurt van Mika kwam. We kunnen dus stellen dat de Kennemers bijzonder effectief speelden. Net als HSV leden de Kennemers veel balverlies en hiervan wist Akar dankbaar gebruik te maken door binnen een minuut na de 2-0, de aansluitingstreffer te maken. Vanaf dat moment begonnen onze helden duidelijk beter te voetballen. Binnen een minuut of 5 wist Akar nummer 2 te scoren en begon HSV voor de winst te spelen. Ondertussen werd een doelpunt van Mats afgekeurd wegens (vermeend) buitenspel van Akar, maar vlak voor tijd maakte Lucas H. dan eindelijk de bevrijdende 2-3!

Hans..

Het hele verslag vind u op de team pagina van HSV 15-1 onder wedstrijd verslagen.

Hier vind u alle foto’s van de wedstrijd.