KNVB CP voetbal bij HSV

10 april 2018

Zie ook het artikel in de Uitkijkpost:

 

Aanstaande zondag is het verleent HSV medewerking aan trainingen en drie oefenwedstrijden tussen HSV teams en KNVB CP teams.

WAT IS CP-VOETBAL

CP-voetbal (internationaal Football 7-a-side genoemd) wordt gespeeld door voetballers die als gevolg van een hersenbeschadiging een motorisch probleem hebben. De beschadiging is meestal het gevolg van een geboortetrauma (Cerebrale Parese). In aanmerking komen ook voetballers die op latere leeftijd een hersenbloeding, herseninfarct of hersentumor hebben gehad. Spelers die in coma hebben gelegen en hier een licht motorisch probleem aan hebben overgehouden behoren eveneens tot de doelgroep.

Aangepast voetbal

De spelers van het Nederlands CP-voetbalteam spelen allen voetbal bij een reguliere club. Daarnaast trainen ze mee met het oranje team. Het KNVB geeft als uitgangspunt ‘Normaal wat normaal kan, speciaal wat speciaal moet’. CP-voetbal is een van de aangepaste voetbalsporten die je kunt beoefenen met een handicap. Leer meer in dit filmpje.

Lees alles over CP voetbal op: www.cpvoetbal.nl.

Om 11 uur starten de trainingen en om 14 uur de wedstrijden.

Deze dag is mede mogelijk gemaakt door HSV en de Groene Hypotheekadviseurs Heiloo.