HSV 1 tevreden met gelijkspel tegen ZAP.

21 januari 2019

Na een kleine huldiging van Steef Kaandorp omdat hij zijn 200ste wedstrijd speelde voor HSV 1, werd afgetrapt voor de eerste wedstrijd na de winterstop. ZAP stond 3 punten boven HSV en dat bleef zo. HSV begon sterk aan de 1ste helft en binnen 6 minuten waren er al 2 mogelijkheden voor Dillan Meijer. In de 2e minuut was de keeper hem net even te snel af en in de 6e minuut schoot Dillan de bal na een omhaal vanaf de 16m. lijn net over. ZAP leek het initiatief over te nemen en in de 10e minuut werd een vrije trap goed gepareerd door Indy Klamer. Een minuut later kwam er een terugspeelbal, Indy moest zijn koers wijzigen, maar gleed uit en daardoor kon de nr. 11 makkelijk scoren: 0 – 1. In de 16e minuut weer een (te korte) terugspeelbal, maar Indy was net iets eerder bij de bal dan zijn tegenstander en via diens voet ging de bal achter. HSV prikte nog wel even terug en in de 21ste minuut werd de bal door Nick Sombroek onderschept, vervolgens ging Dillan er met de bal vandoor, wist voor te trekken op Tim van Hekken, die weliswaar scoorde, maar vanuit buitenspelpositie. In de 32ste min. kreeg Dennis Houtenbos een vrije trap te nemen vanaf de zijkant ter hoogte van het 16m. gebied. Zijn schot belandde bij de verste bovenhoek, maar de keeper wist redding te brengen. Vlak voor de rust nog een goeie aanval voor HSV via Jelle Stam, de bal werd teruggelegd op Arend Swart die jammerlijk naast schoot.

Na de rust werd de wedstrijd levendiger en in de 2e minuut na de hervatting kwam Tim goed door op rechts, zette strak voor op Mats de Zeeuw. Deze wist de bal na een goede aanname in het lege doel te schuiven: 1 – 1. Dit alles gebeurde met de bal, beschikbaar gesteld door wedstrijd- en balsponsor Van Os Mode uit Heiloo. 5 Minuten later ging Tim alleen op de keeper af, maar laatstgenoemde kwam als overwinnaar uit de strijd. In de 59ste minuut brak Nick goed door op rechts, gaf de bal laag voor en na een overstap door Jelle kwam Mats in vrije positie, waar hij prima van profiteerde: 2 – 1. Tien minuten later stond het alweer gelijk nadat een vrije trap vanaf de buitenkant door de nr. 9 werd ingekopt: 2 – 2. Hierna werd het alsmaar spannender voor het publiek, de kansen kwamen voor beide doelen, maar na 94 minuten vond de goed leidende scheidsrechter Kooy uit Tuitjenhorn het welletjes en floot voor het einde.

a.s. Zaterdagavond om 18.00 uur wordt de return tegen de Foresters gespeeld op de Egelshoek.