Balsponsor HSV 1 – Schoten 1: Amazonas Trading

15 februari 2019

Balsponsor en Sponsor van de Week is dit keer onze STER-sponsor Amazonas Trading Peru SAC . Dit bedrijf is opgericht in februari 2009 en bestaat inmiddels 10 jaar. Amazonas is exporteur van cacao bonen uit Peru met het hoofdkantoor in Lima, ons verkoopkantoor is gevestigd in Akersloot. Amazonas koopt de cacao van duizenden boeren families die gemiddeld 2 à 3 hectare land hebben waar ze o.a. cacao op verbouwen. Cacao komt voor in landen rondom de evenaar met een tropisch klimaat. Cacao groeit aan een boom en de vruchten zijn kleurrijk en lampionachtig met 30 a 40 zaadjes en van deze zaadjes of bonen wordt uiteindelijke heerlijke chocolade gemaakt of half fabricaten zoals cacao boter, cacao poeder en cacao massa.

Sinds de oprichting is Amazonas bezig met duurzaamheid. Dit houdt in dat we samen met de boeren kijken hoe we de volgende generaties ook kunnen laten genieten van een stukje chocolade. Even in het kort, hiervoor heeft Amazonas de volgende certificeringen: UTZ, Fairtrade en Biologisch.

UTZ?? Ja, kijk u maar eens op de hagelslagverpakking bij u op de ontbijttafel!

Een vriendelijke groet aan alle HSV supporters.

Aart Jan Jonker

Mede oprichter van Amazonas Trading Peru SAC

 

Aart Jan, bedankt voor jullie sponsoring aan HSV!